Etcétera...
Antrepo No.3

1997'de kuruldu. Buenos Aires'te yaşıyorlar.

Etcétera... bir grup görsel sanatçı, şair, kuklacı ve oyuncu tarafından 1997'de Buenos Aires'te kuruldu. Arjantin'de askeri diktatörlük yıllarında soykırım düzenleyicilerine tanınan dokunulmazlığı protesto eden çarpıcı sokak gösterilerini ("esraches" - açığa çıkarma protestoları) geliştirmede ve yaygınlaştırmada insan hakları grubu H.I.J.O.S.'le (Unutuş ve Sessizliğe Karşı Kimliğin ve Adaletin Çocukları) birlikte çalıştı.
Etcétera... tuhaf ve adı çıkmış jestlerle ve söylemlerle performatif anlamda oynayarak komik ve rahatsız edici durumlar yaratıyor. 2004'te yazılmış olan Hepimiz Eröristiz manifestosu, tüm dünyada hatayı, uzlaşmayı, karışıklığı ve sürprizi, yaşamın üretken nitelikleri olarak olumlayan siyasal ve felsefi bir hareketin modeli haline geldi.
"Errorista" hareketi, 2005'te George W. Bush'un Arjantin'i ziyaretini ve Mar del Plata'da düzenlenen Amerikalar Zirvesi'ni protesto etmek amacıyla başlatıldı. "Erörizm" sayesinde bugün "terör"ün ne olduğu gibi, normalde uzak durulacak bir tartışma mümkün hale geliyor ve yenilgilerden, erörlerden, yani hatalardan kaçınan kapitalist dünyada "erör" fikrini insanlık durumunun bir parçası olarak görme yollarını açıyor.

Erörist Kabare (2009) adlı oyunda bir tiyatro sahnesi, "Uluslararası Errorista" hareketinin çeşitli üyelerini temsil eden, "silahlı" ve "yapılandırılmış" insanlar anlamına gelen "gente armada" adlı insan boyunda karakterler ve imgelerle çevrili. Entelektüeller, sanatçılar, devrimciler ve sıradan insanlar arzu nesneleriyle konuşuyor ve umutlarla, arzularla ilgili gerçeküstü bir tartışma gerçekleşiyor. Bir şarap şişesinin, bir çay fincanının ya da bir palyaçonun düşüncelerini duymak, sınırlanmamış ve erörist bir bakış açısından bir sosyopolitik gerçeklik komedisi yaratıyor.