Projeler

Öğrenci ve Çocuk Projeleri

Koç Holding Desteğiyle Üniversite Öğrencileri Bienali Geziyor

» Üniversite öğrencileri öğrenci kimliklerini göstererek Bienal mekânlarını ücretsiz gezebilecekler. Katılım için, Bienal mekânlarında bulunan “Koç Holding Desteğiyle Üniversite Öğrencileri Bienali Geziyor” projesi standlarına gelen öğrencilerin üniversite öğrenci kimlikleriniü göstermeleri yeterli olacak.

Koç Holding Desteğiyle Çocuklar Bienal ile Tanışıyor
» "Koç Holding Desteğiyle Çocuklar Bienal ile Tanışıyor" projesi, Pace Çocuk Sanat Merkezi tarafından tasarlandı. Antrepo no.3'te İKSV ve PACE Çocuk Sanat Merkezi işbirliği ile uygulanacak olan proje sayesinde çocukların müze/galeri kültürlerinin gelişmesi, çağdaş sanata olan ilgilerinin artması, bazı temel sanat terimleri ve kavramları ile tanışmaları ve sanatı keşfetmeleri hedefleniyor. Çocuklar keşfettikleri eserlerin heyecanı ile Antrepo no.3’te hazırlanan atölyede yaratmanın zevkini de yaşayabilecekler.

Programın İçeriği
Programa katılan çocuklar 6-7, 8-11 ve 12-14 olmak üzere 3 yaş grubuna ayrılıyor. Yaklaşık iki saat süren her grup çalışmasında 4 aşamalı bir program gerçekleştiriliyor.

Tanışalım-Tanıyalım-Hazırlanalım:
Sanatçı Eğitmen ve ekibinin çocuklarla tanışması, bienal hakkında bilgi edinme ve eğlenceli mini bir ön hazırlık.

Gez-Gör-Keşfet:
Sanatçı Eğitmen ve ekibiyle birlikte, seçilen bazı eserler üzerinde konuşmak ve onları beraberce keşfetmek.

Haydi Biz de Yapalım-Yaratalım:
Antrepo no.3’te hazırlanan atölyede, çocukların keşfettikleriyle özgürce yaratmalarına olanak tanıyan, üç değişik yaş grubuna uygun olarak tasarlanan sanat aktiviteleri.

50 Yıl sonra İstanbul! Genç Filistinli sanatçı Wafa Hourani'nin 11. Uluslararası İstanbul Bienali için yaptığı 3 boyutlu düzenlemesi bizlere de ilham verecek ve biz de aynı onun gibi kendi yaşadığımız şehri İstanbul'un 50 yıl sonrasını hayal ederek bir grup çalışması yapacağız. Bakalım 50 yıl sonrasının İstanbul'u çocukların hayallerinde nasıl şekillenecek! "Koç holding desteği ile çocuklar Bienal ile tanışıyor" programına katılacak çocuklardan bu çalışmada kullanmak üzere kendi portre fotoğraflarını (vesikalık gibi) getirmelerini rica ediyoruz.

Mekân: Antrepo No.3
Yaş grupları: 6-7 / 8-11 / 12-14

Tarihler
» Eğitim programı, 13 Eylül’den Bienal sonuna kadar; 13-23 Ekim tarihleri arasında Pazartesi hariç hergün, diğer haftalar ise haftada iki gün olmak üzere, günde 2 grup olarak uygulanacaktır. 20 Eylül Pazar ve 22 Eylül Salı günleri çalışma olmayacaktır.

Salı 10.00-12.00 + 12.30-14.30
Pazar 13.00-15.00 + 15.30-17.30

13-23 Ekim
Pazartesi hariç her gün
Hafta içi: 10.00-12.00 + 12.30-14.30
Hafta sonları: 13.00-15.00 + 15.30-17.30

Katılım
» Gruplar maksimum 20 kişiden oluşacağı için rezervasyon önceliği gözetilecektir.
Çocuklar ve veliler çalışmalara Bienal ve rehberli tur biletiyle katılabilirler.

Rezervasyon
0 212 334 07 93 (hafta içi 9.30-17.30)

Vehbi Koç Vakfı Desteği ile Sanat Öğretmenleri için Eğitim Programı

11. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında, İstanbul’da bulunan özel ve devlete ait ilköğretim okulları ve liselerde görev yapmakta olan sanat öğretmenleri için özel olarak hazırlanmış bir eğitim programı gerçekleştirilecek. Uzman Mine Küçük’ün eğitim vereceği programla, sanat öğretmenlerinin çağdaş sanata ilgilerini artırmak, vizyonlarının genişlemesine katkıda bulunmak ve öğrencilere yeni bir perspektifle yaklaşmalarını sağlamak hedefleniyor. Programın toplamda 100 sanat öğretmenine ve ulaşması amaçlanıyor. Öğretmenlere verilecek eğitim ve rehberli turlardan sonra, öğrencileriyle birlikte Bienal’i gezmeleri sağlarak, 15.000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

"